Archívum

Archívum

Böngész 4 fordulós német nyelvi verseny 4. osztály, országos

  • Németh Csongor 4/b, egyéni verseny 6. helyezés.
  • Tóth Rómeó, Kapocsi Zoltán, Őri Ádám, 4/a osztály, csoportos verseny: 12. helyezés
  • Skaliczky Éva, Princzes Rebeka, Bojtor Csongor, 4/a osztály, csoprotos verseny 5. helyezés.

Felkészítő tanár: Szíjártóné Torma Bernadett


Kodály Zoltán Ált. Isk. Tenisz verseny – 8 éves korosztály (2016. május 19.)

  • Lantai Júlia 1. helyezés
  • Kovács Varga Kata 3. helyezés

2016.05.13. Nemesócsai atlétika verseny összesen 30 győrújbaráti  diák versengett.  Az összesített eredményben a győrújbaráti iskola győzött (másik három iskola előtt). Mindegyik verseny számban (60 m futás, 500 m futás, távolugrás, kislabda hajítás,4 x 200 m- es váltófutás) dobogósok lettünk mind a három korcsoportban, II, III.,IV. kcs. Többségében arany és ezüst érmeket szereztünk. Felkészítő tanárok: Káldi Miki, Darabos Andrea

Diákolimpia

2016. április 21-én Győrben megrendezett körzeti atlétika diákolimpián a győrújbaráti iskola minden csapata első lett többpróbában, ill. a 4×100- as váltóban.:( III. korcsoport fiú,lány és IV. kcs. fiú,lány)

A megyei forduló Mosonmagyaróváron volt 05. 11- én, ahonnan az országos döntőbe jutott Pablényi Máté (8.a) 100m futásban, ill. a III korcsoportos lány 4×100-as váltó ( Borbás Petra, Ódor Csenge, Mászáros Flóra, Horváth Boglárka ).

A III. és IV. kcs-os többpróbás lányok a dobogó harmadik fokára állhattak a megyein. A III.kcs-os többpróbás fiúk negyedikek, míg a IV. kcs-os fiúk ötödikek lettek. Az országos atlétika diákolimpia május 30-án, Székesfehérváron kerül megrendezésre.

 

20160510_134344

20160511_115707 20160511_133252

 


A Győri Rendőrkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága “PINDUR-PANDÚR KI MIT TUD” versenyén 1-2. osztályos kategóriában a baráti csapat II. helyezést ért el. Csapattagok: Bélafalvi Péter, Horváth Szabolcs Dániel, Póda Lilla, Valdinger Laura, Varga Orsolya (2. b), Enyedi Sára, Füszfa Petra, Szabó Anna (2. c)


2016.04.23-án Debrecen-Bocskaikertben rendezték meg a Kerékpáros Diákolimpia országos döntőjét, amelyen az iskolánkból részt vettek:

  • Szijártó Zétény a III. korcsoport “Magyarország Országúti Kerékpáros Diákolimpia Bajnoka” lett.
  • Bojtor Csongor II. korcsoportban 2. helyezést ért el az összesítettben.
  • IV. korcsoportot Németh Csanád 5.helyezett,
  • Bajorfi Ádámnak a 7. helyezett,
  • Szücs Ádám II. korcsoport 7. helyén végzett.

Mozaik Tankönykiadó Országos Kémia versenyén:

  • 7. évfolyamon Tantalics Péter 7. helyezett
  • 8. évfolyam Nakari Paul 6. , Birkás Letícia 9., Fekete Fanni 13., Pablényi Máté 14. helyezést ért el.

Kovács Margit Megyei Matematikai Rejtvényfejtő Verseny:  7. hely Pap Hanna

Barsi Ernő Népdaléneklési Verseny: arany minősítés Nagy Gergely László, Horváth Réka Patrícia, Jaksy Katica Sára


Győri Móra Ferenc Általános Iskola és Szakközépiskola által szervezett területi Angol országismereti verseny

  1. helyezett: Jakab Boglárka, Battyányi Dániel, Nakari Paul

 


Kunszigeti angol mondóka verseny- területi

  1. helyezett: Vági-Strausz Botond 4.b
  2. helyezett: Kecskés Kamilla 4.c

 

Földing Péter 4.b az országos Diákolimpián 2000 m-es futásban 16. helyezést ért el.


 

A rejtvényfejtők versenyén 3. osztályosok közül a megyei fordulóba jutott:
Bellovics Máté 3.b
Kiss Sára 3.a
Szórádi Kolos 4.a
Pap Hanna 4.b


Barsi Ernő Népdaléneklési Verseny (2016. április 15.)

Skaliczky Éva 4/A arany minősítést ért el. Felkészítő tanár: Pirkáné Marosi Andrea


Kovács Margit Megyei Matematikai Rejtvényfejtő Verseny (2016. április 14.)

Szórádi Kolos Zalán 4/A 5. helyezést ért el. Felkészítő tanár: Krajcsovics Attiláné


Koroncói II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rákóczi Napok Szépíró verseny 2. osztály (2016. március 22.)

  • Józsa Jázmin 1. helyezés

Felkészítő tanár: Kundiné Paár Hajnalka


Győri Móra Ferenc Általános iskola és Szakközépiskola által szervezett területi Angol Ország ismereti verseny

  • 1. helyezett: Jakab Boglárka, Battyányi Dániel, Nakari Paul
    Felkészítő tanár: Mészáros Anita

Kunszigeti Angol Mondóka verseny- területi

  • 1. helyezett: Vági-Strausz Botond 4.b
  • 2. helyezett: Kecskés Kamilla 4.c

Felkészítő tanár: Németh Enikő


A “7 mérföldes csizmában heted 7 határon át” országos mesevetélkedő területi döntőjén:

  1. helyezett csapat: Csillámpónik- Halász Hella, Homlok Panna, Princzes Rebeka, Veszprémi Júlia 4.a, ezzel a megyei döntőbe jutottak.

Soproni Országos Szólótánc Verseny (03.09) Nagydíjasok:  Kovács Kata Flóra, Fehér Veronika, Rochat Máté Kolos, Szabó Rebeka, Nagy Gergely László, Kovács Luca, Horváth Boglárka

Csobolyó Cseppek táncosai: Országos Csoportos Néptánc Tanulmányi Verseny Döntő (03.13. Székesfehérvár) II. korcsoport I. helyezés

Csobolyó Cseppek: Legjobb koreográfiákat, csoportokat bemutató gálaműsorba jutás (03.19. Budapest, Operett Színház) Gyermek Néptánc Antológia; Szólótáncos megmutatkozás az országos eredményeik alapján: Nagy Gergely László, Kovács Luca

Rochat Máté-Szabó Rebeka: Fellépés több ezer ember előtt az Országos Táncháztalálkozó (Papp László Sportaréna) Páva gáláján


Győri Fekete István Általános Iskola Naprakész tanulmányi versenyény Hettinger Balázs 4.c II. helyezést, Bellovics Máté 3.b III. helyezést ért el.


Három szertornaversenyen vettek részt tornászaink az alábbi eredményekkel:
2015.dec.12. Megyei diákolimpia
  •  II. kcs 3.hely,
  •  IV.kcs. 3. hely  Győrújbaráthegy
    Csapattagok:Kiss Virág,Halász Hella,Princzes Rebeka,Szuchy Adél,Homlok Panna,Nagy Viktória
2016.03.05 Városi alapfokú bajnokság
  • IV. kcs. 2 hely
  • II.kcs. 4.hely  Győr
2016. 03.12. Területi diákolimpia
  • IV. kcs. 11. hely  Szombathely

Csapattagok: Agg Anna, Bajorfi Eszter,Fekete Antónia,Németh Cintia,Árnits Manuéla


Az 5. és 6. évfolyamos tanulók számára megrendezett Marót Rezső matematikaverseny megyei döntőjében:
3. helyezést ért el Baki Zsombor 5. osztályos tanulónk, felkészítő tanára Nagy Pál
3. helyezést ért el Halász Bende 6. osztályos tanulónk, felkészítő tanára Slánicz Katalin


Győri Arany János Angol-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola által rendezett  SNI szövegértés versenyen Jász Janka (4.a)  2.helyezett lett.


Zrínyi Ilona Matematika verseny megyei fordulója

  • 3. osztály csapatban 2. helyezés, csapattagok: Kovács -Varga Balázs, Kovács Luca, Kiss Sára
  • Egyéni: Kovács -Varga Balázs 5. helyezett
  • Kovács Luca 7. helyezett
  • Pap Hanna 13.helyezett

A Petőfi Sándor Általános Iskola által meghirdetett városi szövegértési versenyen
az 5. osztályosok körében György Kíra 3. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Mészáros Anita


A „7mérföldes csizmában heted7 határon át” országos mesevetélkedő körzeti fordulóján,
Győrzámolyon 5. helyet szerzett az “A-Z-ig” csapata a Győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola nevezésében. (116+26 pont)

atolzig_csapat


 

A 2016-os Baráti Tehetségnap eredményei itt érhetők el:

Alsó tagozat | Felső tagozat


A “7 mérföldes csizmában heted 7 határon át” országos mesevetélkedő körzeti döntőjén:

  1. helyezett csapat: Csillámpónik- Halász Hella, Homlok Panna, Princzes Rebeka, Veszprémi Júlia 4.a
  2. helyezett csapat: A-Z-ig – Őri Ádám, Bojtor Csongor,Szórádi Kolos, Kapocsi Zalán 4.a

Felkészítő tanáruk: Krajcsovics Attiláné

  1. helyezett csapat: Mester 4-es- Gyúrós Ádám Vági-Strausz Botond, Viglidán Mátyás, Németh Csongor

Felkészítő tanáruk: Tantalicsné Németh Kamilla


 

Holenda Barnabás Matematika verseny – megyei 2015. december 5.

2. osztály:

10. Pap Ambrus
11. Varga Botond
12. Hancz Illés
13. Krupánszky Lilla
13. Varga Orsolya Lilla
15. Póda LIlla

3. osztály:

3. Dénes Botond
3. Kiss Sára
3. Kovács Luca
8. Bellovics Máté
13. Baki Zselyke
14. Szamos Zora
14. Wynn Péter
15. Csillag Zsófia
.

4. osztály:
6. Krupánszky Marcell
7. Halász Hella
8. Kiss Flórián
10. Pap Hanna
11. Nagy Gergely
14. Németh Csongor
15. Major Szabolcs

 

 

 

Egyéni:

3. évfolyam
3. Dénes Botond
3. Kiss Sára
3. Kovács Luca
4. évfolyam
6. Krupánszky Marcell
7. Halász Hella
8. Kiss Flórián
10. Pap Hanna
11. Nagy Gergely
14. Németh Csongor
15. Major Szabolcs
17. Szórádi Kolos

Csapat: 2. évfolyam

12. hely II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Győrújbarát
Pap Ambrus
Varga Botond
3. évfolyam Hancz Illés

 

 

3. hely II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Győrújbarát
Dénes Botond
Kiss Sára
 

 

4. évfolyam

Kovács Luca

 

 

9. hely II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Győrújbarát
Krupánszky Marcell
Halász Hella
Kiss Flórián

 


Tanári fődíj
A tanári fődíj odaítélésekor a felkészítő tanár versenyző diákjainak nagy számát és azok eredményességét vettük figyelembe. Ezek alapján Győr-Moson-Sopron megye tanári fődíjának nyertese a 2015/2016. tanévben:

Horváthné V. Balázs Gyöngyvér
Győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Győrújbarát

tanfodij


Eredményeink a 2015 / 2016 tanévben

Eredmények archívum >>


 

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóján  november 6-án 

5. évolyam

  • 4.helyezett : Becsei Bálint, Wynn Krisztina, Kiss Domonkos, Baki Zsombor
  • 8. helyezett: Árpási Gergő, György Kira, Bagó Csenge, Smidéliusz Bence
    Felkészítő tanáruk: Mészáros Anita

6. évfolyam

  • 1. helyezett és ezzel az országos döntőbe jutott: Mészáros Flóra, Ódor Csenge, Ujvári Eszter, Póda Anna
  • 4. helyezett: Zsidó Ruben, Kiss Domonkos, Stinner Roland, Kecskés Barnabás
  • 5. helyezett: Sándor Amira, Lukács Lili, Horváth Boglárka, Szeli Júlia
  • 6. helyezett: Halász Bende, Gemza Zsombor, Rum Regő, Gyurós Martin

7. évfolyam

  • 2. helyezett: Tantalics Péter, Tóth Boldizsár, Veszprémi Lili, Illy Borbála

8. évfolyam

  • 3. helyezett: Pablényi Máté, Máté Attila, Csuka Gergő, Bruszt Botond
  • 6. helyezett: Bárdi Dorina, Huszár Aliz, Fekete Fanni, Birkás Letícia

Az 6. 7. és 8-as csapatokat Horváthné Varga-Balázs Gyöngyvér készítette fel a versenyre.


A megyei futó versenyen

  • 3. helyezett: Földing Péter , eredményével az országos döntőbe jutott.
  • 7. helyezett: Borbás Petra
    Felkészítő tanáraik: Káldi Miklós és Darabos Andrea

Szertorna – Veszprém – országos verseny

  • 10. hely: Fekete Antónia, Agg Anna, Bajorfi Eszter, Németh Cintia, Sümegi Sára,
    Felkészítő tanáruk: Darabos Andrea

November 10-én, Pannonhalmán megrendezett körzeti mezei futóverseny eredményei:

  • II. kcs. fiú csapat 1. hely: Földing Péter , Bojtor Csongor , Fekete Ádám , Nagy Martin
  • III. kcs. lány csapat 1. hely: Horváth Boglárka , Borbás Petra , Ódor Csenge , Renner Kitti , Bagó Virág
  • III. kcs. fiú csapat 1. hely : Gemza Zsombor , Halász Bende , Stróbl Martin , Sziládi Marcell , Földi Miklós
  • Egyéni helyezések: 1. hely Földing Péter
  • 1. hely Fekete Antónia
  • 2. hely: Kovács Luca
  • 3. hely : Bojtor Csongor

Ők jutottak tovább (+ meghívott csapatként a IV. kcs. lányok) a megyei versenyre , ami november 19-én lesz Győrben.


Bolyai Matematika Csapatverseny eredményei – 2015. november 4.

  • 3. évfolyam
    1. helyezett, országos döntőbe jutott: Bellovics Máté, Dénes Botond,
    Szamos Zora, Wynn Péter
    Felkészítő tanárok: Kálovicsné Stipsics Julianna, Németh Szilvia és Albeckerné Dani Judit
    9. helyezett: Baki Zselyke, Csillag Zsófia, Kiss Sára, Kovács-Varga Balázs
    Felkészítő tanárok: Németh Gabriella, Albeckerné Dani Judit
  • 4. évfolyam
    3. helyezett: Hettinger Balázs, Kiss Flórián, Nagy Gergő, Pap Hanna
    11. helyezett: Halász Hella, Skaliczky Éva, Szórádi Kolos, Tóth Rómeó
    Felkészítő tanárok: Rácz György Tantalicsné Németh Kamilla és Albeckerné Dani Judit
  • 5. évfolyam
    3. helyezett: Kiss Domonkos, Baki Zsombor, Szabó Mátyás, Becsei Bálint
    Felkészítő tanár: Nagy Pál
  • 8. évfolyam
    7. helyezett: Pablényi Máté, Jakab Hunor, Battyányi Dániel, Mészáros Marcell
    8. helyezett: Bruszt Botond ,Máté Attila, Csuka Gergő, Molnár Milán
    11. helyezett: Agg Anna, Németh Nóra, Bajorfi Eszter, Erdős Jázmin
    Felkészítő tanárok: Nagy Pál, Sebestyénné Hiri Gabriella

Szeptember 25-én a Kis Kutatók Éjszakáján a 6.b osztály a kb. 50 csapat közül ismét 1. helyezést ért el.


unnamed


A K&H “Vigyázz, kész, pénz!” pénzügyi vetélkedő országos döntőjén II. helyezést ért el:

  • Konrád Kincső
  • Pap Hanna
  • Nagy Gergely
  • Németh Csongor

IMG_3330

Bendegúz tudásbajnokság megyei döntőjén matematikából

  • 1. helyezett Bellovics Máté 2.b

Felkészítő tanára: Kálovicsné Stipsics Julianna

  • 5. helyezett Németh Csongor 3.b

Felkészítő tanára: Tantalicsné Németh Kamilla


 

Eredmények archívum >>


Megyei diákolimpia eredmények

4 x 100m-es váltó 5-6 oszt. fiúk, (Káldi Miklós, Bajorfi Ádám, Kovács Ábel, Jakab Hunor)
5-6. oszt. lányok (Károly Virág, Ódor Csenge, Illy Borbála,Horváth Boglárka )
7-8. oszt. lányok (Agg Anna, Fekete Antónia, Fekete Fanni, Németh Fanni) II. hely
600 m futás Jakab Hunor II. hely
1500 m-es futás Bajorfi Eszter III. hely,Orbán István III.hely
100 m-es futás Fekete Fanni III. hely
Többpróba összetett csapatverseny 7-8. oszt. lányok II. hely (Fekete Fanni, Fekete Antónia, Bajorfi Eszter, Agg Anna, Németh Fanni, Nagy Boglárka)
Többpróba összetett csapatverseny 5-6. oszt. fiúk III. hely (Káldi Miklós, Bajorfi Ádám, Kiss Ádám, Kovács Ábel, Jakab Hunor, Gemza Zsombor)

A K&H Vigyázz! Kész! Pénz! országos pénzügyi vetélkedő megyei döntőjén
I. helyezést ért el és ezzel az országos döntőbe jutott a 3.b osztály csapata:

Konrád Kincső, Pap Hanna, Nagy Gergely, Németh Csongor
Felkészítő tanáruk: Tantalicsné Németh Kamilla

A Napsugár Zeneiskola Furulya versenyén arany minősítést kapott:

Baki Zselyke, Kocsár Dorottya, Német Csongor, Varga Dóra Borbála
Ezüst minősítést kapott:

Horváth Kornél, Bagó Csenge, Török Flóra
Felkészítő tanáruk: Mórocz Anna
Kormos István Megyei Vers-és Prózamondó Versenyen megyei döntőbe jutott:

Károly Virág

2015. április 29-én 20. alkalommal megrendezett ’Töltéstavai Sportverseny’-en
Egyéni összetettben:
I. helyezés: Zsida Dominik 4. b, Doktor Martin 5. a, Karcag Nárcisz 6. b
II. helyezés: Horváth Lajos 5. a, Varga Zsombor 5. a
III. helyezés: Merényi Dániel 3. b.

Csapatversenyben
I. helyezést értünk el Merényi Dániel, Zsida Dominik, Szeidman Bence, Doktor Martin, Varga Zsombor, Karcag Nárcisz

A Kunszigeti Két Tanítási nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola angol mondókaversenyen

3. helyezett Kontor Ingrid 1.a
Felkészítő tanára Ládicsné Bálint Andrea
különdíjas Szabó Mátyás 4.a
Felkészítő tanára Németh-Nagy Enikő.
A Győri Tulipános Általános Iskola a 3-6. osztályosok részére meghirdetett angol szépkiejtési versenyen

3. helyezett Kecskés Kamilla 3.c
Felkészítő tanára Mészáros Anita.
A Váci Művészeti Napok keretében megrendezett versmondó versenyen

5-6. osztályos korcsoportban 3. helyezést ért el:

Károly Virág 5.B
Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár és Közösségi Tér Ménfőcsanaki Fiókkönyvtára és a Ménfőcsanaki  Művelődési Ház

Hegyalján innen, Sokorón túl –  népmesemondó verseny

1. helyezett Károly Virág 5.b
Nagyszentjánosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola – iniciálékészítő rajzverseny

Horváth Boglárka 5.b    III. helyezett

Mátyás-mondák Hunyadi nap versenye

helyezett Kincses Anna 6.b
helyezett Mészáros Bence 6.b
Győri Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Iskola – Szövegértési területi verseny felső tagozatosoknak

Az 5. évfolyamosok között

4. helyezett Póda Anna 5.b
Az 6. évfolyamosok között

3. helyezett Kovács Balázs 6.b
A  7 mérföldes csizmában heted7 határon át mesevetélkedő területi döntőjén:
1. helyezett “Olvasó négyes” csapat 3.b
csapattagok: Horváth Réka, Ujvári veronika, Krupánszky Marcell, Viglidán Mátyás

3. helyezett “Fantáziabirodalom” csapat 3.a
csapattagok: Bojtor Csongor, Őri Ádám, Kapocsi Zalán, Szórádi Kolos
K&H Vigyázz! Kész! Pénz verseny területi fordulóján

1.helyezett a “Megérik a pénzüket” csapat 3.b
csapattagok: Konrád Kincső. Pap Hanna, Nagy Gergely, Németh Csongor
A Soproni Országos Szólótánc versenyen nagydíjat kapott iskolánkból:

Rochat Máté
Nagy Gergely
Szabó Rebeka
Renner Kitti
különdíjas:  Horváth Boglárka.
Mezei Futóverseny területi döntő

3. helyezett Földing Péter 3.b
Mezei futóverseny megyei döntő
12. helyezett Földing Péter 3.b
Győrújbaráti terepfutás

1. helyezett Földing Péter 3.b
6. helyezett Hajós Alfréd
A győri Fekete István „ NAPRAKÉSZ” versenyén

6. helyezett lett Pap Hanna 3.b
A Móra Ferenc Általános Iskola ANGOL NYELVŰ ORSZÁGISMERETI CSAPATVERSENYT rendezett 7-8. osztályosok számára. Témakörök: Nagy-Britannia, Írország, Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália, Dél-Afrika, Új-Zéland és Kanada
kultúrája, történelme, földrajza.

4. helyezett csapat:

Gemza Boldizsár 8.a
Ördög Balázs 8.a
Renner Dávid 8.a
Felkészítő tanáraik: Mészáros Anita és Németh-Nagy Enikő

Zrínyi Ilona Országos Matematika Verseny megyei fordulóján:

3. helyezést ért el Kiss Flórián 3.c
Felkészítő tanárai: Albeckerné Dani Judit és Rácz György

8. helyezett Halász Bende 5.b,
11. helyezett Rajki Zsombor 5.b
Felkészítő tanáruk: Slánicz Katalin

“7 mérföldes csizmában heted 7 határon át”  – országos mesevetélkedő

3. helyezett:
Bojtor Csongor 3.a
Kapocsi Zalán 3.a
Őri Ádám 3.a
5. helyezett:
Horváth Réka 3.b
Krupánszky Marcell 3.b
Ujvári Veronika 3.b
Viglidán Mátyás 3.b
Minkét csapat továbbjutott a megyei döntőbe.

“Kisfaludy napok” – Tét – vers és prózamondó versenyen

4. helyezett Németh Martin 3.b
Barsi Ernő megyei népdaléneklési verseny:

Jaksy Katica 3.b arany
Nagy Gergely 3.b arany
Skaliczky Éva 3.a ezüst
Szekeres Zsófia 4.b ezüst
Szőllősi Attila 8.b ezüst minősítést kapott.
Felkészítő tanárok: Pirkáné Marosi Andrea, Komjáthi Erzsébet, Tantalicsné Németh Kamilla, Csányi Csilla

Holenda Barnabás Regionális Matematika-logika verseny
2. évfolyam eredményei
9. helyezett Kiss Sára
10. helyezett Csillag Dorottya
11. helyezett Kovács Luca
13. helyezett Bellovics Máté
3. évfolyam eredményei
3. helyezett Pap Hanna
8. helyezett Krupánszky Marcell
9. helyezett Kiss Flórián
4. évfolyam eredménye
6. helyezett Baki Zsombor
[2014.12.19] Mészáros Krisztofer december 19-én kapta meg az “Év legjobb Kadet Tornásza” díjat, melyet a Richter Teremben rendezett városi ünnepség keretében vehetett át Röck Samu mesteredzőtől. 2014 november 08-án Liberecben az Olimpiai Reménységek Csapatversenyén aranyéremmel a dobogón állva hallgathatta életében először a magyar himnuszt ….. reméljük még sok lesz!
[2014.12.15] A Luca-napi versenyek eredményi részletesen itt találhatóak.
[2014.12.01] A nyúli Pilinszky verseny és a Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános Iskola népdal éneklési verseny eredményei.
[2014.11.22] A Sportlövő Serdülő Országos Bajnokságon I.helyezést ért el Erős Hunor 8.b osztályos tanuló.
[2014.11.22] VI.Botev Kupa versenyeredményeink
Bolyai megyei matematika csapatverseny
“Túl az Óperenciás tengeren” megyei mesemondó verseny eredményei
Fehér János professzor díj
[2014.11.21] XVII. Kormos István megyei vers-és prózamondó versenyen eredményesen szerepelt Tantalics Péter, Nemes Boglárka pedig különdíjat kapott.

[2014.11.07] ” Bolyai anyanyelvi verseny” –  Halász Bende, Ódor Csenge, Póda Anna, Ujvári Eszter – 3. helyezés ; Kiss Domonkos, Lukács Lili, Stinner Roland, Zsidó Ruben – 6. helyezés.
[2014.09.22]  Laposa Ádám 3.a osztályos tanuló a Tatabányai Regionális Cselgáncs Rangsorversenyen 2. helyezést ért el.


Sport eredmények

Iskolánk büszke lehet sportolóira. A testnevelő tanárok szerint a heti öt testnevelés óra hatása észrevehető diákjaink állóképességének javulásában. A délutáni sportkörök is nagyon népszerűek diákjaink körében. Sok szép eredmény született az év során. Ezek felsorolására a tanévzárón nem volt alkalom, csak a gyerekek neve hangzott el. Álljon itt most a sok nagyszerű eredmény:

 

  • Fejes Abigél 4. b úszásban és atlétikában dobogós helyezéseket ért el a diákolimpián
  • Gemza Zsombor 4.b atlétikai eredményei kiválóak
  • Mészáros Marcell, Dobi Levente, Kriskó Péter 6.b, Bajorfi Ádám, Káldi Miklós 5.b, Árpási Attil 5.a osztályos tanulók a megyei diákolimpiára jutottak be.
  • Mészáros Krisztofer 5.a, szertornász, olimpiai reménység, országos döntőben kiváló eredményeket ért el.
  • Erdős Jázmin 6.a, a díjugrató nemzeti gyermek válogatott tagjaként a Nemzetek Díja versenyen 1. helyezést ért el.
  • Agg Anna, Fekete Antónia, Bajorfi Eszter 6.a, Sümegi Sára, Molnár Alexa 7. b osztályos tanulók szertornából megyei 3. helyezést értek el.
  • Bicsák Beatrix, Tar Viktória 8.a, Galambos Andrea és Enikő 8.b osztályosok megyei atlétika versenyen remekül szerepeltek.
  • Karcag Tamás 8.a, Németh Szabolcs, Jász Patrik, Jenei Barna 8.b, Czeiter Adrián 7.b osztályos tanulók megyei diákolimpián 2. helyezést értek el
  • Kovács Levente 8. 100 m-es futásban országos döntőbe jutott.
  • A kézilabda csapataink is több dobogós helyezést értek el az év során:
  • Regionális diákolimpián fiúk és lányok 2. helyezést értek el.
  • Regionális utánpótlás kézilabda bajnokságon a lányok 3. helyezettek lettek.
  • Lány csapat tagjai: Galambos Andrea és Enikő, Huszár Aliz, Fekete Fanni, Molnár Dóra, Herendi Vanda, Sütöri Dalma;

Fiú csapat: Németh Szabolcs, Jász Patrik, Jenei Barna, Czeiter Adrián, Szabados Norbert, Siket Balázs, Szinger Kristóf, Nagy Krisztofer

Az évzárón a DSE vezetősége jutalmazta legjobb 8-as sportolóit: Balogh Klaudiát, Galambos Andreát, Galambos Enikőt, Herendi Vandát, Tar Viktóriát, Jász Patrikot, Jenei Barnát és Molnár Dórát.

Jelmezverseny – eredmények

30 liter gyümölcslé jutalmat kapnak:

  • II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Győrújbarát 1. c osztálya

Naptárra kerülő jelmezek:

  • II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Győrújbarát 1. c osztálya

rakoczi_ferenc_altalanos_iskola_gyorujbarat_1_c_osztalya


VERS- ÉS MESEÍRÓ VERSENY AZ ISKOLÁBAN

Az iskolai könyvtár által hirdetett vers- és meseíró versenyre 21 tanuló jelentkezett. A kis költők és írók között voltak alsós és felsős tanulók egyaránt. Volt olyan diák, aki több művel nevezett a versenyre. Nagyon ötletes, szórakoztató, tartalmas és komoly művek is születtek. Gratulálunk minden diáknak, akinek volt bátorsága megosztani gondolatait másokkal. A Baráti Hírmondó következő számában a legjobb műveket elolvashatjátok.

A versenyben a következő tanulók vettek részt:

Skaliczky Éva 2.a
Princzes Rebeka 2.a
Horváth Réka 2.b
Borbás Petra 3.a
Bencsik Ilona Babett 3.a
Hidvégi Kata 3.a
Szekeres Zsófia 3.b
Baki Zsombor 3.b
Lukács Lili 4.a
Pápai Kristóf 4.a
Ujvári Eszter 4.b
Károly Virág 4.b
Horváth Boglárka 4.b
Tantalics Péter 5.b
Kovács Balázs 5.b
Mészáros Bence 5.b
Németh Cintia 6.a
Huszár Alíz 6.a
Bajorfi Eszter 6.a
Kalotai Kira 8.a
Nemes Boglárka 8.a


“Secret” angol nyelvű országos levelező tanulmányi versenyen a 5-6. osztályosok körében 625 induló csapat közül:

15. helyzett: “Peace”csapat

  • Juhász Fanni 5.a
  • Bojtor Zora 5.a
  • Honti Zsófia 5.a

52. helyezett “Zero” csapat:

  • Rabóczki Blandina
  • Vajda Teodóra

 

A “Secret” angol nyelvű országos levelező tanulmányi versenyen a 7-8. osztályosok körében 375 induló csapat közül:

6. helyezett: “Cheese” csapat

  • Csikár Kata 8.b
  • Karczag Tamás 8.a
  • Rajki Gerda 8.b
  • Solymos Tamás 8.b

8. helyezett: “Carrot Field” csapat:

  • Gemza Boldizsár 7.a
  • Ördögh Balás 7.a
  • Renner Dávid 7.a
  • Varga Zoltán 7.a

9. helyezett: “Independence” csapat

  • Kovács Levente 8.a
  • Mészáros Barnabás 8.a
  • Őri Tamás 8.a
  • Pénzes Péter 8.a

 Március 5-én a Fekete István Általános Iskola által szervezett Naprakész versenyen

  • Halász Hella 2. a osztályos tanuló V.
  •  Kiss Flórián 2.a IV. helyezést ért el.


A Bendegúz gyermekfolyóirat által szervezett Tudásbajnokság megyei döntőjén

  • Őri Ádám 2. helyezést ért el.

A csecsemőgondozási és elsősegély verseny eredményei ide kattintva olvashatóak!


 

A Radnóti Miklós Általános Iskola névadója tiszteletére a megye felső tagozatos tanulóinak meghirdeti a „Fizika pályázatát”.

Téma: A 450 éve született Galileo Galilei emlékére plakát készítése tetszőleges méretben és technikával a tudós munkásságáról, életéről.

  • 2. helyezett: Jász Patrik 8.b.

A Radnóti Miklós Általános Iskola névadója tiszteletére a megye felső tagozatos tanulóinak meghirdeti az „angol nyelvi pályázatát”.

Téma: 450 éve született William Shakespeare angol drámaíró. Az ő emlékére olyan rajzokkal illusztrált ismertető írását kérjük angol nyelven, amely a Globe Színház történetét örökíti meg. Fontos a történeti hitelesség. Csak egyénileg készített munkákat fogadunk el!

  • 1. helyezett: Baralovics Bianka 7.b
  • 3. helyezett: Kocsis Dóra 7.a

Legeredményesebb felkészítő tanár: Mészáros Anita

20140505_151745 20140505_151806


Sport eredményeink:

A körzeti atlétika többpróba csapatversenyről, amely 2014.április 23-án zajlott a győri Dózsa pályán, jutottak tovább a megyei diákolimpiára diákjaink, mely 05. 07-én , ill. 05. 08-án lesz ugyan ott.

III. kcs fiúk : Árpási Attila, Bajorfi Ádám, Dobi Levente,Káldi Miklós, Kriskó Péter, Mészáros Marcell
Versenyszámok: 60m-es futás , kislabda hajítás, távolugrás, 600 m-es futás

IV. kcs lányok: Bicsák Beatrix , Galambos Andrea , Galambos Enikő,Szalai Martina , Tar Viktória
Versenyszámok: 100 m-es futás, kislabda hajítás, távolugrás, súlylökés, 800 m-es futás

IV. kcs fiúk:Czeiter Adrián, Jász Patrik, Jenei Barna, Karcag Tamás, Kovács Levente, Németh Szabolcs
Versenyszámok: 100 m-es futás , kislabda hajítás, távolugrás, súlylökés, 800 m-es futás

Egyéni versenyszámokba az alábbi tanulók jutottak tovább:

  • Németh Szabolcs 100 m-es futás
  • Kovács Levente 100 m-es futás
  • Tar Viktória 100 m-es futás, kislabdahajítás, távolugrás
  • Bicsák Beatrix 100 m-es futás, távolugrás
  • Jász Patrik távolugrás
  • Jenei Barna súlylökés

Kézilabda U14-es csoport Majális-kupán III.helyezett (Galambos Andrea,Galambos Enikő, Huszár Aliz, Fekete Fanni,Molnár Dóra, Herendi Vanda, Sütöri Dalma )

A Győri AC férfi tornász egyesület tagja, Mészáros Krisztofer 5.a osztályos tanuló, a budapesti Körcsarnokban szervezett országos szerenkénti bajnokságon 3 aranyérmet is szerzett: lólengésben, korláton és nyújtón. Korosztályában egyedüliként szerepelt ilyen kiválóan.


Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett angol mondókaversenyen:

Első kategóriában:

  • 1. helyezett Kecskés Kamilla 2.c
    Felkészítő tanára: Mészáros Anita

Második kategóriában:

  • 2. helyezett: Szabó Mátyás 3.a
    Felkészítő tanára :Schuszterné Járai Csilla
  • 3. helyezett Stinner Roland 4.a
    Felkészítő tanára: Mészáros Anita

A MOZAIK Tanulmányi Verseny országos döntőjében:

  • 16. helyezett lett Gemza Boldizsár 7.a
  • 16. helyezett lett Kovács Petra 7.a
  • 14. helyezett lett Karcag Tamás 8.a
  • 18. helyezett lett Őrsy Bence 8.a osztályos tanuló

Felkészítő tanáruk:Valastyánné Rábl Stefánia


Költészet napi versmondó verseny eredményei

1. évfolyam
1. Kovács Luca 1.b
2. Fehér Veronika 1.a
2. Kovács Kata Flóra 1.a
3. Mózes Maja 1.b
3. Varju Eliza Gréta 1.b
2. évfolyam
1. Őri Ádám 2.a
2. Kecskés Kamilla 2.c
2. Scheily Máté 2.b
3. Kapocsi Zalán 2.a
3-4. évfolyam
1. Károlí Virág 4.b
2. Horváth Boglárka 4.b
3. Kiss Domonkos 3.b
3. Kovács Levente 3.b

A Móra Ferenc Általános Iskola ANGOL NYELVŰ ORSZÁGISMERETI CSAPATVERSENYT
rendezett 7-8. osztályosoknak számára.
Témakör: Nagy-Britannia története, földrajza, nevezetességei, ünnepei. Tizenhat csapat közül 3. helyezett lett a győrújbarátiak “Cheese” csapata:

  • 3. helyezett: Csikár Kata  (8.b), Herendi Vanda  (8.b), Rajki Gerda (8.b)

A Városközponti Tulipános Iskola által szervezett területi szépkejtési versenyen

  • 2. helyezett: Stinner Roland (4.a)

Erdős Jázmin (6.A) a Nemzeti Lovardában a Fedeles Döntőn vett részt, ahol nagyon jól teljesített,
ő lett a gyermek kategória bajnoka. A versenyről bővebben itt olvashat.

ej


Ide kattintva letölthető a kompetenciamérés eredménye!
A győri Gyárvárosi Általános Iskola 2-3. osztályosokból álló csapatoknak szervezett játékos vetélkedőjén (JÁTSZMA-TEK) öt csapatból első helyezettek lettek a győrújbaráti gyerekek:
  • Skaliczky Éva 2/a
  • Szórádi Kolos 2/a
  • Szabó Mátyás 3/a
  • Majerusz Roland 3/a
A Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Iskola Szövegértés versenyén
  • 1. helyezett Németh Csongor 2.B
  • 2. helyezett Szabó Mátyás 3.A

Marót Rezső matematikaverseny

  • Sebestyén Máté 6.A a Marót Rezső matematikaverseny megyei fordulójába jutott.

Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei fordulóján:

2. helyezett csapatban:

  • Halász Bende 4.b
  • Rajki Zsombor 4.b
  • Zsidó Ruben 4.a

Egyéni versenyben

  • 5. helyezett Halász Bende 4.b
  • 8. helyezett Rajki Zsombor 4.b
  • 8. helyezett Baki Zsombor 3.b

A Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Iskola által meghirdetett Galgóczi versíró pályázatán

  • 2. helyezett Nemes Boglárka
  • 3. helyezett Kalotai Kira

A Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Iskola által meghirdetett Galgóczi novellaíró pályázatán

  • különdíjat kapott Kalotai Kira

Barsi Ernő megyei népdaléneklési minősítő verseny győri területi döntőjén:

I. kategóriában (1-4. osztály)
Arany minősítést kapott:
  • Nagy Gergely
  • Skaliczky Éva
 Ezüst minősítés:
  • Kiss Domonkos
  • Szekeres Zsófia

II. kategória( 5-6. osztály)

Bronz minősítés: Szabados Szandra

“Tiszán innen- Dunán túl” országos népdaléneklési minősítő verseny győri területi döntőjén:
 I. kategóriában (7-8. osztály)
 
Arany minősítés: Molnár Dávid

Az Apor Vilmos Iskolaközpont Holenda Barnabásról elnevezett matematika versenyt szervez minden évben az általános iskolák 2-4. osztályos tanulói számára. Az egyfordulós megyei matematika-logika egyéni- és csapatverseny meghirdetésének célja, hogy az érdeklődő, tehetséges alsó tagozatos gyermekek összemérhessék tudásukat. Ezen a rangos versenyen, december 14-én, diákjaink is részt vettek. A következő eredmények születtek:

2. évfolyamból  9. helyezett Szórádi Kolos, 11. helyezett Pap Hanna, 12. helyezett Skaliczky Éva, 13.helyezett, Halász Hella, 14. helyezett Őri Ádám lett.

3. évfolyamból 5. helyezést Kiss Domonkos, 9. helyezést Baki Zsombor, 11. helyezést ért el Bencsik Ilona Babett.

A 4. évfolyamosok  versenyén  Halász  Bende 2., Kiss Domonkos 9., Rajki Zsombor és Stinner Roland 12. helyezett lett.

Csapatversenyben a 2. évfolyam csapata ( Szórádi Kolos, Pap Hanna, Skaliczky Éva) 9. helyezést, a 3. évfolyam csapata (Baki Zsombor, Bencsik Babett, Kiss Domonkos) és a 4. évfolyam csapata (Halász Bende, Kiss Domonkos, Rajki Zsombor, Stinner Roland)  5. helyezést ért el.

Az országos történelem tanulmányi verseny megyei döntőjébe az iskolai forduló után bejutott Jász Patrik és Jenei Barna 8.b osztályos tanuló. A Versenyre február 20-án kerül sor.

  • Fehér Elizabet (6.B) sikeres alapfokú “C” típusú nyelvvizsgát tett német nyelvből.
  • Luca-napi mesemondó és ének verseny
  • Az Országos SNI-s Szépíróverseny iskolai fordulója
  • Kézilabda siker
  • A Nádorvárosi Ének-Zenei Általános Iskola “Fújdogál a szél…” nemzetközi énekversenye
  • A nyúli Pilinszky-napi verseny
  • V. “Túl az Óperenciás-tengeren” című mesemondó verseny megyei fordulója
  • Szigetközi Népdaléneklési Verseny – Győrzámoly
  • Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) “Légy Te is láncszem!” rajzpályázat:
  • II. Művészeti rajz és festőverseny
  • Prof.Dr.Fehér János Díj és Oklevél 2013.
  • Bolyai Matematika Csapat Verseny
  • V. “Túl az Óperenciás-tengeren” című mesemondó verseny járási forduló